Telefon
WhatsApp
GEÇMİŞTE YAPILAN HATALARIN CEZASI BUGÜN ÇEKİLİR

Çok kısa süre içindeki yaşanmışlıklardan bir özet sunmak isterim.

Türk’ün en zorlandığı zamanlar vatan, millet ve devletinin sorunlarının büyük olduğu dönemlerdir.

Vatanım, milletim ekonomik, siyasi, kültürel en önemlisi ahlaki sıkıntı içinde.

Sorun büyük. Yara geniş. Ve bende her Türk insanı gibi özüm gereği üzüntülüyüm.

Nasıl sıkılmayayım, nasıl üzülmeyeyim. Türkiye’nin küçük illerinden birinde yaşayan arkadaşımla konuşurken söylediği ;  “Sığınmacılar küçük şehrimizde bizden fazla sayıya ulaştılar” sözünü unutamıyorum. 

Şimdi demografik yapıyı zorluyorlarsa yarınlarda sonuç ne olur?

Küçük şehirde böylede büyük şehirlerde durum iyimi? Hayır. Büyük Şehirlerin en işlek caddelerinde gezintiye çıkın bakalım. Yarın Türkçe konuşanların ne kadar azınlıkta kalacağını hemen anlarsınız.

Ülkelerine gönderilmekten bahsediyorlar, kolay mı bu? Hele teşebbüs edin İçimizdeki vatan ruhunu taşımayanların paçanıza yapışmasını görürsünüz. İnsan hakkı, özgürlük, demokrasi vs. diye diye.

Resmi kayıtlara göre 5, sokağa göre 8 milyona yaklaşık bu yabancı olduğu söyleniyor.

Birde 250 bin dolar getirene vatandaşlık verilmesine ne dersiniz.

Yani parası olan en mümbit yerlerden toprak alacak ve vatandaşlık hakkı kazanacak. Bu george de olur, Şeyh Nizami Salahi adında biri de olur hiç fark etmez.

Ekonomi zor durumda, bunda yönetenlerin hatası büyük. Onlara demokratik kurallar içinde cevap verilir. Peki, sabah kalkıp, una, patatese, soğana, bilumum mala zam yapıp onu da aylardır ekonomik istikrarsızlığa bağlayan ahlaksızlara ne demeli. Kazançlarını mutlaka suçsuz çocuklarına da yedireceklerdir, üzgünüm.

Gezi olaylarının mahkemesi sonuçlandı. Adaletin işine karşımam ama niye bu kadar geciktirdiniz kararı? Evet, içlerinde Devlete millete karşı suç işleyen zarar veren adamlarda vardır. Müdahale doğru, yanlış olan sürenin uzaması ve cezanın yüksekliği gibi geldi bana.

Gazi meclise vekil diye sokulmuş ama ancak bir hainin yapacağı işi yapan bir biri var. 1915 Ermeni tehciri meselesini Türk devletini, Türk milletini sorumlu göstermek için soykırımım tanınmasını isteyen biri.

Peki, soykırım yapıldıysa Sen nasıl buralardasın?

Hayâsızca katliam yapan Ermeni eşikyalarına suçlama yok. Hamile Türk kadının karnını deşerek hem anayı hem çocuğu katleden soysuzlara ses yok.

Bu vahşeti sonlandırmak için tehcir kararı veren devleti suçla!

En basit karşılığı; Haydi “lan” edepsiz!

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Kahramanmaraş Nöbetçi Eczaneler

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği