Telefon
WhatsApp
Tayvan’da günlük Covid-19 vaka sayısında rekor

Tayvan'da yeni tip koronavirüs (Covid-19) vaka sayısındaki endişe verici artış sürüyor. Tayvan Sağlık Bakanı Chen Shih-chung yaptığı açıklamada, Tayvan'da son 24 saatte 46 bin 536 Covid-19 vakası tespit edildiğini, bu sayının şimdiye kadar 1 günde tespit edilen en yüksek vaka sayısı olduğunu bildirdi.

Bakan Chen, toplam vaka sayısının ise 314 bin 983'e ulaştığını aktardı. Son 24 saatte virüs nedeniyle 11 kişinin hayatını kaybettiğini kaydeden Chen, toplam can kaybının 907’ye yükseldiğini belirtti.

Merkezi Salgın Komuta Merkezi (CECC)’den yapılan açıklamaya göre hayatını kaybedenler 40-99 yaşları arasında ve kronik hastalığa sahip.

EN ÇOK VAKA YENİ TAİPEİ'DE

Tayvan’da en çok vaka sayısı başkent Taipei ve çevresindeki Yeni Taipei'de tespit edildi. Sağlık bakanı Chen, Yeni Taipei'de 16 bin 670, Taipei'de ise 9 bin 245 kişinin Covid-19'a yakalandığını duyurdu. Taipei'den sonra en fazla vakanın görüldüğü şehir ise uluslararası havaalanının bulunduğu Taoyuan oldu. Taoyuan'da günlük vaka sayısı 6 bin 882 olarak kaydedildi.

Tayvan Sağlık Bakanı Chen, koronavirüs salgınında henüz günlük en yüksek vaka sayısına ulaşılmadığını ve tahminlerine göre mayıs ayının ilerleyen günlerinde günlük 100 binin üzerinde vaka tespit edileceğini söyledi.

VAKALARIN ÇOĞU SEMPTOMATİK

Tayvan’da yayılan koronavirüsün, Omicron mutasyonu olduğu ve hastalanan kişilerin yüzde 99.75'inin hafif belirtiler gösterdikleri öğrenildi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Kahramanmaraş Nöbetçi Eczaneler

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği