Telefon
WhatsApp
Sayıştay raporlarına yansıdı: İletişim değil 'zarar' başkanlığı!

İletişim Başkanlığı 2021 Yılı Sayıştay Denetim Raporu, tek işi iktidarın medya üzerindeki baskısını daha da artırmak ve “lobi” faaliyetleri yürütmek olan İletişim Başkanlığı’nın bir yılda yarım milyar TL’yi aşkın zarar ettiğini ortaya koydu.

Başında Fahrettin Altun’un bulunduğu İletişim Başkanlığı, Sayıştay denetimlerine göre 2021 yılına 422 milyon TL ödenekle başladı. Bu tutarla yetinmeyen Başkanlık, yıl içerisinde 184 milyon TL daha ödenek aldı. Bir yılda 607 milyon TL’lik harcama yapan İletişim Başkanlığı, buna karşılık sadece 50 milyon TL gelir elde edebildi. İletişim Başkanlığı’nın bir yıllık faaliyet zararı, 556 milyon 792 bin TL olarak kayıtlara geçti.

451 MİLYONLUK MAL VE HİZMET ALIMI

Sayıştay Raporu’nda, İletişim Başkanlığı’nın harcamaları da kalem kalem yer aldı. Buna göre, kurum bir yılda personele 95 milyon TL harcadı. İletişim Başkanlığı ayrıca 436 milyon TL’lik mal ve hizmet alım giderine imza attı. Cari transferlere 700 bin TL, malzeme giderine ise 19 milyon TL harcadı.

Sayıştay, kurumun denetim ve raporlama konusunda da büyük eksikliklerle karşı karşıya olduğunu tespit etti. Sayıştay, ayrıca şu tespite yer verdi: "Personelin işe alınması, yer değiştirmesi, görevde yükselmesi, yeterlilik-performans değerlendirmesi ile disiplin hükümlerine yönelik insan kaynakları politikası belirlenmesi ve kurum çalışanlarına duyrulması, kurumsal risklerin belirlenmesi, iç kontrol risklerinin kurum personelinin katılımıyla belirlenmesi, değerlendirilmesi, risklerin kabul edilebilir düzeye indirilmesi gibi iç kontrol uygulamalarında çalışmalar tamamlanmış ancak uygulamaya geçilmemiştir."

BİRGÜN GAZETESİ

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Kahramanmaraş Nöbetçi Eczaneler

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği