Telefon
WhatsApp
Şafak Mahmutyazıoğlu cinayetinin perde arkasına dair iddialar

Beşiktaş’ın eski yöneticisi Avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun öldürülmesi olayının arka planına dair iddialar gündeme geldi.

T24’ün emniyet kaynaklarına dayandırdığı haberine göre Mahmutyazıcıoğlu, iki grup arasındaki anlaşmazlığı çözmek amacıyla sık sık gittiği Yeşilköy’deki balık lokantasında buluşma ayarladı.

Avukat Mahmutyazıcıoğlu’nun arabuluculuğunda bir araya gelen iki taraf arasında bir dosya üzerindeki anlaşmazlık önce çözüme kavuşturuldu. Olayın yaşandığı saatlerde yemeğin bitimine doğru taraflardan birisi anlaşmayı bozduğunu belirten sert üsluplu çıkış yapınca masada tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine, masada silahlar konuşmaya başladı. Bu arada Mahmutyazıcıoğlu’nun şoförünün yeğeni de taraflardan birisinin kullandığı silahla bacağında yaralanınca Mahmutyazıcıoğlu bir kez daha devreye girdi.

Mahmutyazıcıoğlu, bacağından vurulan yaralıyı kurtarmak isterken bu kez kendisi ateş altında kaldı. Avukat Mahmutyazıcıoğlu’na dört kurşun isabet etti. Kurşunlardan üçü bacağına isabet ederken, birisi ise kasıktan geçen aort damarını parçaladı.

Damarın parçalanması sebebiyle aşırı kan kaybeden Mahmutoğlu, olay yerinde yaşamını yitirdi. Mahmutoğlu, kan kaybından yaşamını yitirmiş olarak hastaneye ulaştırıldı. Çatışmanın ardından olay yerini terk eden silahlı grubu yakalama çalışmaları devam ederken, soruşturma, Asayiş Şubesi’nden alınarak Organize Suçlarla Mücadele Şubesi’ne devredildi.

EV SATIŞI İDDİASI

Basında yer alan diğer iddialara göre de olayın bir ev satışı yüzünden yaşanan anlaşmazlık sonucu gerçekleştiği belirtiliyor.

İddiaya göre, Mahmutyazıcıoğlu restoranda otururken, içerideki 2 kişi saat 00.30 sıralarında Mahmutyazıcıoğlu'nu masasına çağırdı. Bunun üzerine Mahmutyazıcıoğlu, kimliği belirtilmeyen 2 kişinin masasına gitti. İddiaya göre, şüphelilerden biri silah çekerek Mahmutyazıcıoğlu'nun bacağına ateş etti.

Ardından silahını doğrultarak bir el daha ateş etti. Mahmutyazıcıoğlu, saldırganlardan kurtulmak için dışarıya çıkmaya çalıştı. Ancak şüpheliler ateş etmeye devam etti. Olay yerinde 7 el ateş edilirken, Mahmutyazıcıoğlu'nun bacaklarına 4 kurşun isabet etti. Saldırganlar ayrıca, yaralı Mahmutyazıcıoğlu'na yardım etmek isteyen şoförüne de ateş ederek yaraladı.

Olayın ardından hastaneye kaldırılan Mahmutyazıcıoğlu hayatını kaybetti. Mahmutyazıcıoğlu'nun kasığına isabet eden kurşunlardan birinin atardamara denk geldiği ve kan kaybından can verdiği öğrenildi.

CEM KÜÇÜK’ÜN İDDİALARI

TGRT Haber'de Cem Küçük ise, olayla ilgili şunları söyledi:

"Saat 00:25 sularında Şafak Mahmutyazıcıoğlu restorandan çıkacakken yanına 2 kişi geliyor. Mahmutyazıcıoğlu bu kişileri tanıdığını söylüyor. 4-5 dakika konuştuktan sonra yanlarına bir kişi daha geliyor ve Mahmutyazıcıoğlu'nun şoförünün ayağına ateş ediyor. Daha sonra Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun bel altına 7 kurşun atılmış. Bel üstünde veya kafasında bir şey yok. Kan kaybı yaşadığı için ve kurşunlardan biri damarı yırttığı için hayatını kaybetmiş."

Birgün Gazetesi

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Kahramanmaraş Nöbetçi Eczaneler

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği