Telefon
WhatsApp
Kremlin'den Erdoğan-Putin görüşmesi mesajı: Gündem yoğun

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in yarın Soçi'deki görüşmede ticari-ekonomik bağları daha fazla geliştirme perspektifleri ve enerji alanındaki ortak stratejik projelerin gidişatı da dahil ikili işbirliğini istişare edeceğini söyledi.

Günlük basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Peskov, "19 Temmuz'da Tahran'da yapılan ikili görülen varılan mutabakata istinaden ticari-ekonomik bağları daha fazla geliştirme perspektifleri ve enerji alanındaki ortak stratejik projelerin gidişatı da dahil çok vektörlü Rus-Türk işbirliğinin detaylı bir şekilde istişare edilmesi planlanıyor" dedi.

Uluslararası gündemdeki güncel konularla ilgili görüş alışverişi yapılmasının planlandığını da kaydeden Peskov, gündemin oldukça yoğun olduğunu vurguladı.

Kremlin Sözcüsü daha önce yaptığı açıklamada ise, "Görüşmeler, ikili işbirliği konularına, ekonomiye ve Suriye ve Ukrayna krizleri gibi bölgesel sorunların ele alınmasına atfedilecek. Ukrayna limanlarından tahılın çıkarılmasıyla ilgili mekanizmanın işleyiş verimliliği konusunda saat ayarı yapmak için de iyi bir fırsat olacak" demişti.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Kahramanmaraş Nöbetçi Eczaneler

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği