Telefon
WhatsApp
Kahramanmaraş Göksun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden bir ilk

Eğitimci yazar Behiye Yılmaz Göksun Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen öğretmenlere yönelik seminerde “Çocuklarda yeteneklerin tespiti ve yeteneklerin geliştirilmesi”konusunda sunum gerçekleştirdi.ilkokul 1.sınıf ve 4.sınıf öğretmenlerinin katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte öğrencilerin yeteneklerinin tespiti ve yeteneklerin geliştirilmesi ile alakalı seminer sonunda uygulamalar yapıldı.

WhatsApp Image 2021-09-18 at 20-22-07

Çocuklarda yeteneklerin tespiti ve yeteneklerin geliştirilmesi konulu konferans vererek, yetenekli çocukların tespitinin yapılmasını ve toplumda daha faydalı olarak kazanılmasını sağlanmasını ve kayıp olmasını önlemek için öğretmenlere geniş ve detaylı bilğilendirme yapıldı.

İlçe Milli Eğiitm Müdürü sayın Şeref AKPINAR'ın konunun  önemine de değinerek,konu üzerinde hassasiyetle duracaklarını ve öğretmenlerinden bu tür çocukların tespitinin yapılmasını ve ilği duyulmasını istedi

Kahramanmaraş İlinde bu tür konferansın ilk defa yapıldıgını ve tüm İl ve İlçelerimizde bu tür konferasların öğretmenlerimize verilerek bilinçlendirilmesi ve yetenekli öğrencilerin tespitinin yapılarak daha faydalı bir şekilde topluma kazanılması gerektiğinin bilince olunması gerekir.

Öğretmenlerin yapılan konferansı dikatlice dinlemeleri ve konunun  özünü kavramaya çalıştıklarını,çok faydalı oldugunu,bu yetenekli çocukların tespitinde kendilerine ışık tuttugunu ve konferansın faydalı geçtiğini söylediler.Soru-cevap bölümünde katılımcıların sorularıyla etkinlik tamamlandı. WhatsApp Image 2021-09-18 at 20-27-57 

İlçe Milli Eğitim Müdürü sayın Şeref AKPINAR,değerli hocamız Behiye Yılmaz tarafından İlçemizde görev yapan sınıf öğretmenlerimize "Yetenekli Öğrencilerin Keşfedilmesi ve Geliştirilmesi" konulu konferans verildi.
Emeklerinden ve katkılarından dolayı değerli hocamıza teşekkür ederiz dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü sayın Şeref AKPINAR'ın genç olması ve eğitime vermiş olduğu önemi, değerleri üzerinde taşıdığı,tüm İlçesinde tüm personeli ile birlikte kol kola vermiş bir takım halinde çalışması, başarıyı birlikte gögüsleyecekelerinden kimsenin kuşkusunun olmadığını gördük.

Konferansın bitiminde yazarımız Behiye YILMAZ hanımefendiye çiçek takdim ederek,memnuniyetlerini dile getirdiler.

Hrc Medya ve hrc yayınevi olarak eğiitme katabileceğimiz katkıların devam edeceğimizi ve bizimle irtibata geçildiği takdirde tüm ilçelerimizde bu tür eğitim amaçlı konferanslar vereceğiz.Amacımız yetenekli öğrencilerin tespitinde yapılacak katkıları sunmayı kendimize bir borç bilmekteyiz.Bu sorumluluğu bir görev bilmekteyiz.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Kahramanmaraş Nöbetçi Eczaneler

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği