Telefon
WhatsApp
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinde ki ; KASKİ'deki yolsuzluk ve usulsüzlükler

Yerel haber internet sitesinden edilen bilgiye göre ;Borç batağındaki Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve ona bağlı Kaski, vatandaşlara su borcu nedeniyle icra üstüne icra gönderirken, Holding ile gizli anlaşmaya gittiği öğrenildi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nin Su ve Kanaizasyon şirketi KASKİ'nin Kamu alacağı olan Milyonlarca TL tutarındaki alacağından vazgeçmek adına hatırı sayılır Holding ile GİZLİ ANLAŞMA yaptığı öğrenildi.

Kanal Maraş Genel yayın Yönetmeni Mustafa Karaaslan'ın ele geçirdiği belgelerde, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin 2013 yılında , Holding aleyhine açılmış olan su borcuna karşılık davayı kazandığı, hatırı sayılır Holdinğ'in Yargıtay temyiz yoluna gittiği, Yargıtay'ca yerel Mahkeme Kararının Onandığı, Karar düzeltme yolunun bile red edilerek kesinleştiği öğrenildi.

HARİCİ ANLAŞMA YAPILDI

Hatırı sayılır holdinğ vekilleri, davayı kaybetmesine karşılık, edinilen bilgiye göre son olarak Anayasa Mahkemesine müracaat ettiği, Anayasa Mahkemesi Yargıtay'ın onadığı kararı usul ve Esas'tan bir kaç eksiklik olduğu gerekçesi ve bu eksikliklerin düzeltilmesi için karar vererek tekrardan yerel Mahkemeye gönderilen dosya, Kahramanmaraş 4.Asliye Hukuk Mahkemesinin 2021/23 Esas kaydı verilerek yeniden açıldığı, Yerel Mahkeme karar vereceği duruşmadan önce KASKİ vekillerinin Mahkemeye dilekçe vererek HARİCİ ANLAŞMA yaptıklarını ve dosyadan tamamen Feragat ettikleri belirtildi.

2 MİLYON TL'YE Mİ ANLAŞILDI?

İddiaya göre, Kaski ile hatırı sayılır holdinğ arasında, ''Harici Anlaşma'' yapılarak 2 Milyon TL üzerinden anlaşıldığı ve bu paranın 2 taksit halinde yatırılacağı öne sürülerek, ayrıca bundan sonra her ay atık su bedeli için KASKİ tarafından belli bir miktar hatırı sayılır firmaya fatura kesilmesinin anlaşmaya yazıldığı öne sürüldü.

VATANDAŞA İCRA, HATIRI SAYILIR FİRMAYA İNDİRİM

Kahramanmaraş'ta pandemi dolayısıyla vatandaşlar su borcunu ödeyemezken, su borcu olan vatandaşlara, Kaski Genel Müdürlüğü tarafından  1000 TL borç ve üzerine İcra işlemi başlatıp magduriyetlerine sebep olurken, hatırı sayılır Holding'ten Milyonlarca TL alacağını HARİCİ ANLAŞMA PROTOKOLÜ yaparak, 2013 yılından bugüne kadar 15-20 milyon TL tutar denilen borcun yerine, sadece 2 milyon TL bir rakama anlaşıldığı iddia edildiğinin duyulması üzerine, Kahramanmaraş kamuoyunun bu konuya büyük tepki göstererek sosyal medyadan paylaşımlar yaptığı görüldü.

NEDEN VAZGEÇİLDİĞİ BİLİNMİYOR

Hatırı sayılır  Holding’in Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesine bağlı KASKİ Genel Müdürlüğünün izaha muhtaç   yaklaşık 15-20 milyon TL tutarındaki su borcunun 2 milyon TL'ye gizli anlaşma yapılarak geri kalanından vazgeçtiği ve bu hususta Mahkemeye FERAGAT DİLEKÇESİ verdiği, holdinğ ile Gizli anlaşma yapılarak kamuoyundan gizlenen bu olayın duyulması üzerine vatandaşlar tarafından infial ile karşılandı ve sosyal medyadan paylaşımlar yaptıkları görüldü.

DÖNEMİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ERKOÇ KABUL ETMEMİŞTİ

Önceki dönem Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç zamanında da iddia edildiği üzere, bazı siyasilerin bu konu ile ilgili devreye girerek holdinğ'in atık su bedeli borcunun 2012 yılında 5-6 milyon TL olduğu, bu borcun anlaşma yoluna gidilip cuzi bir bedel alınmasının ve Büyükşehir Belediye kasasına girmesi bu olayın kapatılmasının istenildiği kamuoyu tarafından bilindiği, ancak önceki Başkan Fatih Mehmet Erkoç'un o dönemde araya girenlere bile ''bu bir kamu alacağıdır. Tüyü bitmemiş yetimlerin hakkıdır. Bir kuruşunu silemem. Mahkemeye gidilsin. Mahkeme neye karar verirse biz de ona uymak zorundayız'' dediği yine kamuoyunun bildiği bir vakadır.

Sayın Hayrettin Güngör,bunlarla ilğili bir açıklama yapacakmısınız,yada susmaya devam mı edeceksiniz.

Kahramanmaraş halkının doğruları öğrenmesi hakkı varmıdır,yokmudur.

 

 

 

https://www.hrcmedya.com/haber/tugva-da-da-adi-geciyordu-sayistay-raporlarina-gore-akp-li-kahramanmaras-belediyesi-nin-usulsuzlukleri-17086.html

 

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Kahramanmaraş Nöbetçi Eczaneler

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği