Telefon
WhatsApp
İş bulma duası Google Trendler'de

Ülkedeki yoksulluk ve işsizlik her geçen artarken Google’da iş bulma duası, borç duası aramalarında ciddi artış oldu. En çok artış gösteren cümlelerden biri “İş bulma duası” oldu. Bu ifade 3-9 Nisan arasında adeta zirveyi gördü. Daha sonra nispeten düşüş yaşansa da bu arama popüler olmayı sürdürüyor.

Google’a bu cümleyi yazınca çeşitli sitelerde öğüt içeren ifadeler yer alıyor.

 

Öğüt veren sitelerden birinde “İş bulmak için önce niyet çok önemlidir. Her türlü olumsuzluklara rağmen vazgeçmeden iş aramak, karşımıza çıkan fırsatları değerlendirmek, hedeflerinize giden yolda ilerlemek gerekir. Hayırlı, günah olan işler dışında işler aranmalı, alın teri ile çalışmak için samimi çaba içerisinde olunmalıdır. Siz samimi olarak iş bulma gayreti içerisinde olursanız gerisi Allah’ın izniyle hallolacaktır inşallah.” deniliyor.

Başka bir sitede ise “İş bulmak ve hayırlı bir iş bulmak için dua her sabah namazından sonra evden çıkmadan önce iş görüşmesine giderken iş arayışlarınızı yaparken günde 70 kere okuyunuz” ifadeleri kullanılıyor.

İŞ BULMA DUASI

BirGün’den Mustafa Kömüş’ün haberine göre, benzer ifadelerle yapılan aramalarda da ciddi artış var. “İş bulma duası çok etkili” ifadesinde son bir yılda tam yüzde 1850, “İş bulma duası 3 defa” ifadesinde ise yüzde 170’lik bir artış gerçekleşti.

Yine benzer bir ifade ise “İş bulmak için dua” ve “İş bulmak için okunacak dua” ifadeleri oldu. Google Trendler’e göre bu ifadeler son bir yılda en yoğun dönemlerini yaşıyor. Özellikle “İş bulmak için dua” yüzde 100 yoğunlukla aratılıyor.
 

BORÇLULAR DA VAR 
 

İşsizlik gibi büyük sorun olan borçluluk da Google Trenler’de kendini gösteriyor. “Borç duası” ifadesine benzer ifadelerin de aratılması oldukça artış gösteriyor. Örneğin “Borç ve sıkıntıdan kurtulma duası” yüzde 5 bini aşkın oranında artmış durumda. “En etkili borç ödeme duası” son bir yılda yüzde 700 artış gösterdi. “Borç ödemek için dua” ifadesinin aramasındaki artış ise yüzde 120 oldu. Bunun yanı sıra zenginlik duası da en çok aratılanlar oldu. Özellikle son günlerde en yüksek yoğunluğa ulaşan bu aramanın dışında “Karunun zenginlik duası” yüzde 300 ve “Bu dua ile zengin oldum” yüzde 200 artış gösterdi.
 

Odatv.com

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Kahramanmaraş Nöbetçi Eczaneler

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği