Telefon
WhatsApp
Gezi Davası'nda şerh düşen hakim Bektaş, Tokat'a 'kendi isteğiyle' gitmiş

Hakim ve Savcılar Kurulu'nun (HSK), 5 bin 75 adli ve 351 idari hakim ve savcıyı kapsayan yaz kararnamesi tamamlandı. Hakimler ve Savcılar Kurulu 1. Dairesi tarafından hazırlanan 2022 adli ve idari yarı ana kararnamesi ile 5075 adli yargı, 351 ise idari yargıdan olmak üzere toplam 5426 hakim savcının görev yeri değiştirildi.

Karara göre, Gezi Davası'nda verilen kararlara şerh düşen İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin üye hakimi Kürşad Bektaş, İstanbul'dan Turhal Hakimliği'ne atandı. Bunun üzerine Bektaş'ın 'sürüldüğü' değerlendirmeleri yapıldı.

KENDİ İSTEĞİYLE GİTMİŞ

Halktv.com.tr'den Seyhan Avşar'a konuşan, Bektaş'ın yakın çevresi bir sürülme durumunun söz konusu olmadığını, Bektaş'ın bu yıl tayinci olduğunu ve kendi isteğiyle Tokat'a gönderildiğini açıkladı.

Kürşat'ın 4 yıldır birinci bölgede görevli olduğu, kararname ilkeleri çerçevesinde ve talebi doğrultusunda atamasının yapıldığı öğrenildi.

GEZİ'DE NE DEMİŞTİ?

Bektaş, Gezi dosyasında dinlemelerden başka delilin olmadığını, dinlemelerin de hukuka aykırı kararla yapıldığını vurgulamış, "Üstelik hukuka uygun kabul edilseler bile somut kanıtlarla desteklenmiyor. Dosyada mahkûmiyet için yeterli delil yok. Beraat verilmeli" demişti.

SBK'NİN ABD'YE İADESİNE İTİRAZ ETTİ

Avusturya Adalet Bakanlığı’nın SBK Holding'in sahibi Sezgin Baran Korkmaz'ın ABD'ye iade edilmesine ilişkin kararına Korkmaz’ın avukatları itiraz etti.

 
 
birgün gazetesi

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Kahramanmaraş Nöbetçi Eczaneler

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği