Telefon
WhatsApp
Fikret Orman; Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayetinin tüm detayları..

Fikret Orman ayrıldıktan sonra ise 4 kişi, Şafak Mahmutyazıcıoğlu ile görüşmek için restorana geldi. Polislerin görgü tanıklarından elde ettiği bilgiye göre; 4 şüpheliden 2'si restoranın arka tarafında bulunan masada Şafak Mahmutyazıcıoğlu ile görüşmeye başladı. Görüşme sırasında tartışma çıkmasıyla 2 saldırgan önce Mahmutyazıcıoğlu'nun ayaklarına 2 el ateş etti. Olay sırasında restorandakilerin verdiği ifadeye göre; saldırganlar ayaklarından yaralı Mahmutyazıcıoğlu'nu restoranın kapısına kadar yerde sürükledi. Restoranttan çıkmadan önce kamera kayıt kasasını alan 2 saldırgan, yerde yatan Mahmutyazıcıoğlu'na iki el daha ateş etti. Saldırganlar bekleyen diğer 2 kişiyle olay yerinden kaçtı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, cinayetle ilgili geniş çaplı operasyon başlattı. Yapılan operasyonlarda 2 kişinin yakalandığı belirtildi. Cinayete alacak verecek meselesinin yol açtığı kaydedildi.

Fikret Orman: Neden suçlandığımı bilmiyorum. Şafak'ı çok severim

Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun öldürülmesinin ardından polise ifade veren yakınları Fikret Orman'ın ifadesinin alınmasını istedi. İddialara ilişkin halktv.com.tr'ye açıklama yapan Orman, "Neden suçlandığımı bilmiyorum. Şafak'ı çok severim. Bugün ABD'ye gidecektim iptal ettim. Olay günü Şafak aradı. Ne zaman gideceğimi sorup, görüşmek istediğini söyledi. 18.00 gibi buluştuk. İki saat sohbet ettik. Ben kalktım eve geçtim. Neden beni suçluyorlar bilmiyorum. Ben popüler bir insan olunca dez avantajları oluyor" dedi. Olay günü Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun tedirgin olmadığını aktaran Orman, "Keyfi çok yerindeydi" diye ekledi.

İki cinayet aynı mekanda işlendi

Aynı restoranda 2017 yılında da avukat Kudbettin Kaya da öldürülmüştü. Kaya, İranlı uyuşturucu baronu Naci Zarifi Zindaşti’nin kızını öldürttüğü iddiasıyla yargılanan Orhan Ünğan’ın avukatıydı. Kaya’nın 21 Ekim 2017’de öldürülmesine ilişkin davanın iddianamesinde Zindaşti'ye cinayetin azmettirici suçlaması yöneltilmişti.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Kahramanmaraş Nöbetçi Eczaneler

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği