Telefon
WhatsApp
AKP’li Mahir Ünal, sürekli tekrar ettikleri ‘dış güçler’in kimler olduğunu deşifre etti

AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Kurtuluş Haftası etkinliklerine katılmak için geldiği Maraş’ta ziyaret ettiği bir fabrikada açıklamalarda bulundu. Ünal, AKP’li isimlerin sürekli biçimde Türkiye’ye saldırdıklarını söyledikleri ancak adres vermedikleri ‘dış güçler’ söylemiyle kimleri kastettiklerine işaret etti.

"Türkiye'yi üretim, ihracat, istihdamla büyüteceğiz inşallah. Önümüzdeki süreçte daha güçlü bir şekilde yolumuza devam edeceğiz” iddiasında bulunan Ünal, şöyle devam etti: “Kendinize güvenin, Türkiye'ye güvenin ve şundan emin olun ki bizler her daim vatandaşımızın yanındayız çünkü bu emaneti sizden aldık. İstiyoruz ki kararı millet versin, söz de karar da millete ait olsun. Birileri gibi uluslararası alanda kapalı kapılar arkasında onunla, bununla konuşularak birtakım ayak oyunları oynanmasın. Emperyalizm sona mı erdi? Küresel güçlerin emperyalist emelleri bitti mi? Emperyalizm sona erdiyse o zaman Amerika'nın Suriye'de ne işi var?”

Ünal, emperyalizmle ilgili bu sözlerinin ardından ‘dış güçler’den kasıtlarının hangi ülkeler olduğuna işaret etti:

“'Türkiye'nin Suriye'de ne işi var?' diyenler, bir kere olsun 'Amerika'nın Suriye'de ne işi var?' dediler mi? 'Türkiye'nin Libya'da ne işi var?' diyenler, bir kere olsun 'Fransa'nın, Rusya'nın, Amerika'nın, Libya'da ne işi var?' dediler mi? Biz mavi vatandaki haklarımızı savunurken AB, bizi yaptırım uygulamakla niye tehdit ediyor? Biz Karabağ'da 30 yıllık Azerbaycanlı kardeşlerimizin esaretini sona erdirirken bir kere olsun bu dış güçler memnun oldu mu? Bizim 50'ye yakın ülkeye savunma sanayi ürünlerimizi satıyor olmamızdan memnunlar mı? Türkiye'nin bölgedeki etkisini artırmasından bunlar memnun mu? Memnun olmayanlara bakarsanız dış güçlerin kim olduğunu da çok net bir şekilde görebilirsiniz."

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Kahramanmaraş Nöbetçi Eczaneler

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği